Wokół mody damskiej

Panowie czasem mają problemy ze zrozumieniem kobiet. Trudno się dziwić, bo płeć określa bardzo wiele – nasze czyny, gusta i umiejętności. Rzecz jasna pozytywne są prawa równości płciowej, lecz nie oznacza to, że neguje się występujące różnice.

Faceci nierzadko mają problemy ze zrozumieniem kobiet. To nie dziwota, bo płeć zmienia bardzo wiele – nasze przyzwyczajenia, preferencje i umiejętności. Naturalnie jak najbardziej słuszne są prawa równości płciowej, lecz nie znaczy to, że olewa się występujące różnice.

Jesteśmy w stanie stać długie godziny przed garderobą i dobierać właściwy krój lub kolor. Nie często jednak z tego typu zamiłowaniem zajmujemy się tym, co mamy pod ubraniem. Bielizna nie wyzwala już w nas takich emocji. A przecież to tak samo ważny element całego ubioru, co spodnie, czy pasek.

Można stwierdzić, że umiłowania panów sprawiły, że panie spędzają dużo czasu nad wyborem biustonoszy. Niektóre znane analityczki z feministycznym skrzywieniem zaznaczają, że jest to element samczej władzy na paniami. Czy jest tak naprawdę? Możliwe, lecz warto przyznać, iż niewiasty także mają pewien wpływ na sylwetkę mężczyzn – faceci często posiadają kompleksy przez piwne brzuchy i niewystarczające gabaryty przyrodzeń.

bielizna
Autor: Kinga
Źródło: Kinga

Na samym początku tę część konfekcji zastępowano paskami z tkaniny, którym niewiasta obwiązywała się w biuście. Poprzez następne wieki tkaninach (zobacz https://fashioncolors.pl/110-dzianiny-dresowe) ewoluowała, aż nabrała kształtu niewygodnego pancerza. Gorsety ściskały damę, a także zwykle deformowały jej ciało. Cierpień doznawały też narządy wewnętrzne. Kiedy po wielu wiekach przedstawicielki płci pięknej zerwały z siebie to straszne narzędzie, powstały pierwsze.

O ile nie możesz znaleźć w sklepach z ciuchami egzemplarzy w wielkich rozmiarach, możesz skorzystać z pomocy sieci. W internecie funkcjonuje cała masa sklepów WWW z bielizną. Wielkie rozmiary odszukasz, jeśli do wyszukiwarki internetowej wstawisz słowa „biustonosze usztywniane” (możesz zobaczyć też w tym miejscu: ). W tym roku modne są oldskulowe stylizacje, które mocno czerpią z minionych lat. Jeżeli planujes być modna, zamów biustonosz typu Push-Up (Biustonosze Push-up na Ceneo).