Właściwości białka serwatkowego

Białko jest jednym z priorytetowych suplementów dla wszystkich sportowców, jednak największe znaczenie ma dla ludzi, którzy stosują długotrwały, natężony trening wytrzymałościowy. Jest niezbędne przy zwiększaniu masy oraz formowaniu mięśni. Białka zapewniają w organizmie właściwy bilans azotowy gwarantując optymalną stymulację anabolizmu i regenerację mięśni.

suplementy

Białko jest jednym z kluczowych suplementów dla wszystkich sportowców, jednak szczególne znaczenie ma dla osób stosujących przez długi okres czasu, głęboki trening wytrzymałościowy. Jest konieczne przy zwiększaniu masy oraz rozwijanu mięśni. Białka zapewniają w organizmie prawidłowy bilans azotowy umożliwiając optymalną stymulację anabolizmu i odbudowę mięśni.

scitec 100 whey protein ( suplementy diety dla sportowców w sport-max informacje) protein, to białko serwatkowe oferujące wszystkie zalety zawarte w białkach pochodzących z nabiału, jednak nie posiada laktozy i cholesterolu. Może być także zażywane przez sportowców będących na diecie wegańskiej. Whey protein posiada też wyższy w porównaniu z innymi białkami nabiałowymi poziom kwasu glutaminowego. Gdy przeciążymy mięśnie, zapasy glutaminy w organizmie zmniejszają się i powinny być uzupełniane poprzez suplementację. Sweet Whey wpływa również dodatnio na metabolizm, pracę jelit i florę bakteryjną jelit, efektywnie wspomaga i ulepsza nasz system odpornościowy. Białko serwatkowe jest produktem przeznaczonym dla sportowców, osób aktywnych fizycznie i osób chcących zredukować masę ciała. Sweet Whey charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów, aminokwasów rozgałęzionych BCAA i glutaminy. Wejdź na sałatka z krewetkami

Aminokwasy BCAA, w przeciwieństwie do innych białek, nie są rozkładane w przewodzie pokarmowym i w wątrobie, ale od razu szybko wnikają do krwiobiegu, następnie stymulują syntezę białka w mięśniach. Najefektywniej spożywać BCAA extra w kilku małych porcjach podzielonych równomiernie i jedzonych przez cały dzień, najlepiej w kilkugodzinnych odstępach czasu. Glutamina jest perfekcyjnym składnikiem zapobiegającym niszczeniu mięśni oraz zmniejszającym ich bolesność. Hormon ten ma znamienny wpływ przy redukcji wagi, zwiększa masę mięśniową oraz gęstość kości. Pomaga też zmniejszyć ból w mięśniach wywołany obecnością kwasu mlekowego, dzięki czemu można dłużej kontynuować tening. Zobacz też pierś z kurczaka

Spore zapotrzebowanie na białko w sporcie, przy jednoczesnym założeniu, by posiłek był lekki i mało objętościowy, otworzyło drogę odżywkom wysokobiałkowym, które częściowo pokrywają zapotrzebowanie na materiał budulcowy. Są znakomitym pokarmem gdyż występujące w nich białko jest w postaci dobrze wchłanialnych hydrolizatów.

Źródło: http://www.sportmass.pl/