W której gałęzi gospodarki jest używany olej HL68?

oleje hydrauliczne są stosowane w maszynach i są one klasyfikowane jako ciecz robocza, zatem oprócz pełnienia zadań smarujących poszczególne części do jakich są doprowadzane, mają również czynny udział w przekazywaniu siły od pompy albo akumulatora do odbiornika, którym może być cylinder lub silnik.
Dlatego też takim olejom stawia się dużo wymogów, które powinny być spełnione.

kosmetyki

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Chodzi m.in. o małą skłonność do pienienia się, zdolność do likwidacji brudu, cechy smarne czy niewielka ściśliwość. Tego typu oleje różnią się swoimi cechami oraz oznacza się je dwuliterowym znakiem, w którym pierwszą literą jest zawsze litera „H”. Istnieją m.in. oleje HM, HV lub HS. Przykładowo olej hydrauliczny HL 68 ma lepkość według normy ISO VG = 68. Jego klasa wg ISO 11158 to HL.
Tego typu oleje hydrauliczne HL 68 o symbolu Hydrol L-HL do układów hydraulicznych są produkowane w oparciu o wysokiej jaKości oleje mineralne oraz pakiet uszlachetniających dodatków, jakie poprawiają cechy przeciwkorozyjne oraz przeciwutleniające. Oleje hydrauliczne HL 68 są wykorzystywane do stosowania w średnich i mało obciążonych układach przenoszenia mocy, napędu i hydraulicznego sterowania urządzeń mających napęd hydrostatyczny. Olej ten jest dopuszczony do wykorzystywania w górnictwie oraz zdobył certyfikację wydaną przez Główny Instytut Górnictwa, który uprawnia do oznaczania swoich towarów określonym znakiem bezpieczeństwa.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę kubek składany naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Mamy bardzo konkurencyjne ceny, więc nie będziesz żałować!

Takie produkty są wytwarzane przez rafinerie oraz żeby mogły zostać wykorzystywane w górnictwie, powinny spełniać określone właściwości fizyko-chemiczne. Chodzi tu m.in. o lepkość kinematyczną, wskaźniki lepkości czy też temperaturę płynięcia.

Ważna jest także odporność na pienienie czy też skłonność do pienienia. Wytwarza się je na bazie wysokojakościowych olejów mineralnych. Cena takiego oleju to ok. 50 złotych za 5l zbiornik.