Sprawdzona szansa na samodzielne robienie papierosów.

Palenie papierosów jest strasznym uzależnieniem, który rujnuje nie tylko nasze finanse, lecz przede wszystkim zdrowie. Skoro jednakże nie możemy rozstać się z naszym nałogiem, jest okazja, ażeby wydać na nie mniej pieniędzy. Taką sposobność zapewnia nam własnoręczne produkowanie papierosów.

Wypalanie papierosów jest okropnym uzależnieniem, jaki rujnuje nie tylko nasz portfel, ale przede wszystkim zdrowie. Skoro jednak nie możemy rozstać się z naszym nałogiem, jest możliwość, żeby wydać na nie mniej pieniędzy. Taką możliwość zapewnia nam własnoręczne wytwarzanie papierosów.

Trafika to sklep w jakim nabywamy przeróżnego gatunku tytoń, bibułki do papierosów i pozostałe dodatki potrzebne do ich wyrobu (super bibułki do papierosów). Skręcane papierosy z kupionego w trafice oddzielnie tytoniu i gilz mogą być tańsze o ponad połowę od paczki nabywanej w kiosku. W większym miastach nie ma trudności z ich odszukaniem, nawet niektóre kioski prowadzą sprzedaż paczkowanego tytoniu. Jeśli jednak w okolicy nie ma takiego punktu, jest możliwość zamówić komplet przez internet.

Wybierają zarówno tytoń tani, ale i droższy, bo mają świadomość, iż w skutek tego mogą próbować wielu smaków. A cena w rzeczy samej nie jest czymś decydującym, bo dystrybutorzy tytoniu, którzy świetnie sobie radzą na rodzimym rynku nade wszystko stawiają na jakość. Do jednego z najbardziej cenionych w takim obszarze wytwórców wlicza się gilzy (wysokiej klasy produkty Gilzy),

papieros
Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

a więc dystrybutor znany z tego, że wydaje tytoń o niepowtarzalnym smaku oraz w przystępnych cenach. Zaznajomienie się z propozycją handlową tego wytwórcy skłania do tego, by zakupić określony tytoń. W skutek tego będzie się mieć poczucie, że idealnie się dobrało produkty. A jest w czym wybierać, bo Gilzy ma do zaproponowania kilka specjalnych kolekcji tytoniowych. Obejmują one również tytonie smakowe.

palenie, papieros
Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

Tytoń wyszukamy pod rozmaitymi markami, wielkościami i smakami. Reguła pierwsza, to nie iść na ilość i najniższą cenę. Najtańsze tytonie są po prostu niedobre i bardzo ciężkie. Nie powinno się kupować dużych toreb tytoniu, bo szybko się wysusza i gniecie, a w tej formie wytwarzanie papierosów z niego jest nieomal niewykonalne.

Do zrobienia papierosów pomocna będzie nabijarka. Jest to aparat do upychania tytoniu do gilz. Koszty owego narzędzia są różne, zależne od materiału z którego są wykonane. Nabijanie wymaga pewnej biegłości, którą uzyskujemy po pewnym czasie. Przyrządzanie papierosów w ten sposób zajmuje nieco czasu.