Psychoterapeuta? Tylko spokojnie!

Powiedzmy to otwarcie, wielu ludziom stwierdzenia: psycholog, psychiatra czy psychoterapeuta mrożą krew w żyłach. Kojarzą im się bowiem z mrocznym miejscem, czymś na kształt okropnego zakładu psychiatrycznego lub w lepszym sytuacji chociażby z miejscem, jak w „Locie nad Kukułczym gniazdem”, gdzie grzebie się w psychice i powoduje się w niej sieczkę. znajdują się tam pewniejedynie „czubki” – myślą dalej, a krew już tak zimna, że żyły rozpoczynają pękać… No już. czas obalić te bajki.

Continue reading „Psychoterapeuta? Tylko spokojnie!” <span class="meta-nav">→</span>

Ośrodki świadczące pomoc ludziom uzależnionym – szansa na lepsze funkcjonowanie.

Ogromna ilość osiągalnych na obecną chwilę używek bez dwóch zdań przyczynia się do coraz bardziej rosnącej liczby osób, jakie popadły w nałóg. Nie sposób ukryć, że jeszcze gorszą skłonnością jest trwały wzrost liczby zgonów z powodu przedawkowania.

Continue reading „Ośrodki świadczące pomoc ludziom uzależnionym – szansa na lepsze funkcjonowanie.” <span class="meta-nav">→</span>

Pragniemy dbać o swoje zdrowie, ale w jaki sposób?

Pisanie, że zdrowie jest w naszym życiu najbardziej istotne, tak naprawdę nie ma żadnego sensu. W końcu definitywnie każdy człowiek bardzo dobrze o tym wie. I dlatego tym bardziej mocno dziwi to, iż w wielu przypadkach najzupełniej ignorujemy porady doktorów, którzy mawiają, że jeżeli nie chcielibyśmy narzekać na stan własnego zdrowia, z całą pewnością musimy wziąć się za siebie. Na początku napiszmy jak bardzo znaczące jest to by o wiele częściej odwiedzać ośrodki zdrowia!

Continue reading „Pragniemy dbać o swoje zdrowie, ale w jaki sposób?” <span class="meta-nav">→</span>

Pod żadnym pozorem nie wstydźmy się pójść do lekarza psychoterapeuty!

Coraz szybsze tempo życia, problemy ze znalezieniem pracy lub z zachowaniem obecnego zatrudnienia, wieloletnie kredyty, zarobkowa exodus i powrót do ojczyzny, żeby na nowo zorganizować sobie życie… Wszystkie te bolączki zostawiają ślad, mają wpływ na pogorszenie sprawności, co prowadzi do zwiększającego poziomu stresu. Jeśli przekroczy on dopuszczalną miarę tolerowaną przez organizm i w miejsce mobilizować rozpocznie przeszkadzać w
codziennym działaniu, to zapowiedź, że musimy rozważyć wizytę u psychologa.

Continue reading „Pod żadnym pozorem nie wstydźmy się pójść do lekarza psychoterapeuty!” <span class="meta-nav">→</span>

Pomoce psychologiczne w centrum kraju

W obecnych czasach wszyscy mają jakiś problem. Wiele osób stara się samodzielnie z tymi problemami dawać radę, ale jest też duża grupa ludzi, które nie dają rady. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wtedy psycholog warszawa. Na szczęście, w tych czasach spotkanie z psychologiem nie jest niczym, co jest w stanie jakoś nas napiętnować. Dziś sporo osób traktuje psychologa jak przyjaciela.

Continue reading „Pomoce psychologiczne w centrum kraju” <span class="meta-nav">→</span>

Pomoc profesjonalnego psychologa – w jakich przypadkach potrzebna?

Dość powszechnie uważa się obecnie, że z pomocy profesjonalnych psychologów mogą korzystać jedynie osoby borykające się z naprawdę dużymi problemami psychicznymi, które nie mogą normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Takie podejście jest jednak zarówno fałszywe jak i zwyczajnie krzywdzące, a oprócz tego może ono prowadzić do tego, że wielu ludzi którym taka pomoc jest akurat konieczna po prostu boi się z niej skorzystać. Warto więc zdawać sobie sprawę z tego, że specjalista taki będzie w stanie pomóc nam w dowolnych ciężkich sytuacjach w naszym życiu, które w końcu raz na jakiś czas mogą spotykać absolutnie każdego człowieka.

Continue reading „Pomoc profesjonalnego psychologa – w jakich przypadkach potrzebna?” <span class="meta-nav">→</span>