Nie zezwól nadepnąć sobie na odcisk – przetestowane medykamenty

Nawet najwygodniejsze obuwie nie jest w stanie zapewnić nam ulgi jeżeli na stopach robią się odciski. Tak jak w przypadku większości problemów zdrowotnych, najbardziej ważne jest to, abyśmy jak najszybciej podjęli odpowiednie działania i potraktowali odcisk odpowiednim farmaceutykiem. W innym przypadku może dojść do sytuacji, że będziemy musieli iść na zabieg.

stopy
Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Skuteczny medykament na odciski na stopach powinien pracować na kilku płaszczyznach. Po pierwsze, jego głównym zadaniem powinno być łagodzenie bólu, zwłaszcza kiedy odcisk jest rozległy. W kolejnym przypadku, medykament taki musi leczyć, czyli przyczynić się do całkowitego zniknięcia odcisku. Wszyscy, którzy mają tendencję do odcisków powinny również zadbać o odpowiednio dobrane obuwie oraz wygodne skarpety. Kiedy tylko zaobserwujesz, że na stopach pojawia się zgrubienie, natychmiast użyj osłonę w postaci plastra.

stopa
Autor: Salvequick
Źródło: Salvequick
Lek na odciski powinien dać ukojenie, jednak w przypadku kiedy odcisk jest duży może okazać się, że jest już za późno na zupełne wyleczenie. Należy pomyśleć wtedy o udaniu się do lekarza lub kosmetyczki. Może okazać się, że najlepszym ratunkiem dla twoich stóp jest poddanie się wycięciu zgrubiałego naskórka (więcej na względu na to, czy posiadałeś wcześniej odciski, należy swoją domową apteczkę wyposażyć w preparaty na tę dolegliwość. Dbanie o stopy oraz natychmiastowa prewencja spowodują, że będziesz czuć się komfortowo w każdych butach.