Łączenie dodatków podczas przygotowywania garderoby

Uniwersum ubrań nie jest prosty i oczywisty w pojmowaniu. Rzecz jasna każdy z ludzi próbuje intuicyjnie dostosować do innych, ale to nie pozwala nazwać nas fachowcami w tej materii. Pokazy modelek, prawdziwy showbiznes i imprezy związane z ubraniami są raczej dekadenckim światem, jakiego ktoś, kto nie nazywa siebie artystą, chyba nie ogarnie z łatwością. Światy kreowane na wybiegach, dzięki kreacjom noszonym przez kobiety są raczej czymś abstrakcyjnym, jest to bardziej sztuka, niż sztuka użytkowa. Licznych kreacji prezentowanych na prezentacjach mody nie da się bez problemu nosić na ulicy, żeby nie rzucać się w oczy i nie uchodzić za ekscentryka. Autorzy mody, zwłaszcza ci najbardziej znani i uznani próbują zwykle prezentować w prezentacjach swoje uczucia, wizje i złożone metafory, bardziej niż dyktować nowe trendy w modz

ie.

Torebki w odcieniach bieli, szarości i beżu
Autor: VeroStilo
Źródło: VeroStilo
Uniwersum mody nie jest łatwy i oczywisty w pojmowaniu. Rzecz jasna każdy z nas próbuje na wyczucie dopasować do reszty, jednak to nie robi nas ekspertami w tej dziedzinie. Pokazy modelek, szalony showbiznes i imprezy związane z ubraniami są raczej odciętym światem, którego ktoś, kto nie czuje się artystą, raczej nie zrozumie z łatwością. Wizje ukazywane na deskach wybiegów, dzięki strojom pokazywanym przez dziewczyny są bardziej czymś abstrakcyjnym, jest to bardziej sztuka, niż sztuka użytkowa. Niektórych propozycji prezentowanych na pokazach mody nie da się zwyczajnie nosić na ulicy, aby nie rzucać się w oczy i nie uchodzić za dziwaka. Twórcy mody, zwłaszcza ci najbardziej cenieni i uznani starają się raczej ukazywać w pokazach swoje emocje, wizje i złożone metafory, bardziej niż przedstawiać najnowsze nurty w modzie.

Ale w jakiś sposób, niezrozumiały dla zwyczajnego człowieka, dyktują modę. Mówią, czy tego lata będą modne białe, czy czarne kiecki i te decyzje dziwnym trafem wdrażane są w życie. My za to, chociaż nic z tego nie rozumiemy, próbujemy się dopasować do reszty. Staramy się nie uchodzić za dziwaków, jednocześnie prezentując oryginalny styl. Prezentować oryginalny styl, a przy tym dostosować się do podyktowanych przez wielkie postacie nurtów. Chociaż wydaje się to w takich okolicznościach trudne, jest zupełnie łatwe do wykonania i to w całkiem zwykły sposób.

Zakłopotanym wychodzą naprzeciw nieźle znane i uznawane sieci z ubraniami, jakie w większych miejscowościach odnajdziemy zwykle w domach handlowych, a w mniej ludnych jako niezależne sklepy. Odszukamy tam całkowicie normalne, niezbyt oryginalne ubrania i dodatki, szczególnie te, które tak poszukiwane są przez kobiety: dodatki do kurtek, spinki (sprawdź naszą propozycję) do fryzur czy torby Zara, H&M czy Reserved to przykłady takich sklepów, które oferują całkowicie zwykłe elementy odzieży, jednak dość mocno podporządkowane panującym trendom w modzie. Torebki Zara i innych firm, a także wszystkie inne propozycje tego typu sieci nie są krzykliwe, są użyteczne, eleganckie i gustowne, a nadal spójne z panującymi nurtami świata mody.