Koszulki – billboardy?

Wielu ludzi lubi oceniać innych na podstawie tego jak wyglądają. Z tej przyczyny ubiór stanowi istotny element w postrzeganiu naszej osoby.

Nie bez kozery znane powiedzenie „jak cie widzą, tak cię piszą” jest często przytaczane przez wielu stylistów i ludzi ze świata mody. Na podstawie ubioru, można bowiem określić czy dana osoba interesuje się modą i czy ma swój styl, a co więcej, poznać jej stan majątkowy.Przy pomocy ubioru ludzie komunikują się ze światem wyrażając własne, odrębne stanowisko. Poprzez ubiór wyrażają siebie, prezentują swoje poglądy i zainteresowania. Koszulki prinidea z nadrukiem są dziś nie tylko częścią ubrania, ale niejako billboardami. Ich ciekawe wzornictwo w połączeniu z wysoką jakością tkanin i trwałością druku sprawiają, iż T-shirt stanowi bazę wielu stylizacji. Doskonale podkreślają nasz styl i to, co nam aktualnie „w duszy gra”.
t-shirt z nadrukiem
Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com

A jaka jest historia koszulek z nadrukiem? Ponoć moda na bawełniane koszulki narodziła się w latach 30. XX wieku w Ameryce, gdzie w pewnym stanie niejaka firma zaprojektowała koszulki da drużyny futbolu amerykańskiego. Wzbudziły one tak wielki entuzjazm wśród fanów futbolu, że zaczęli je podkradać. Dlatego też pojawił się na nich nadruk, który miał identyfikować T-shirt jako własność drużyny a tym samym odstraszyć potencjalnych złodziei. Jak się można domyślać pomysł się nie udał, ale oznaczone koszulki na stałe zagościły w świecie mody. Mody, która trwa do dnia dzisiejszego. I wszystko wskazuje na to, że będzie trwała wiecznie.

Barwne T-shirty pozwalają także wyróżnić się z tłumu, a jednocześnie podkreślić przynależność do wybranej grupy. Dla każdego skejta wygląd to prezentacja pewnej idei – pozytywnego nastawienia do życia, a nadruki prinidea na koszulkach właśnie im na to pozwalają.
Śmieszne koszulki z nadrukiem potrafią rozbawić nas nawet w najbardziej kiepskich sytuacjach. Wyobraźmy sobie, że oczekujemy na pociąg w deszczowy i smutny poranek. Niewyspani, z nosem na kwintę. Aż pojawia się obok nas młody człowiek, na którego koszulce widzimy śmieszny rysunek.
Prawda, że świat w ciągu jednej krótkiej chwili nie staje się piękniejszy?
Fakt, nigdzie nie jest napisane, że koszulki z nadrukiem zarezerwowane są jedynie dla młodych ludzi. Nic bardziej mylnego – dedykowane są wszystkim osobom, które są „jakieś”