Koszule jako jeden z najważniejszych składników męskiej garderoby

Koszule to jeden z najistotniejszych elementów męskiej konfekcji, wizytówką każdego mężczyzny, a pana aktywnego zawodowo szczególnie.
Modne koszule męskie powinny być pieczołowicie dobrane i odpowiadać stylem swemu użyciu.

http://koszule-meskie.sklep.pl/Na-spinki/
Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com
Dla większości mężczyzn koszule różnią się pomiędzy sobą tylko kolorem, jednakże jak się okazuje istnieje szereg bardzo istotnych części koszuli, na które powinno się zwrócić uwagę. To tkanina świadczy o wartości koszuli. Koszula noszona jest bezpośrednio na ciele, z tej przyczyny powinna być uszyta z właściwej tkaniny – odwiedź sklep Krzysztof. Doskonałym surowcem dla koszul jest bawełna, oraz bawełna z domieszką tworzyw sztucznych. Typów męskiej postury jest dużo, a każdy stylowy mężczyzna chce mieć koszulę znakomicie dobraną do siebie.

Koszule męskie eleganckie cechują się sztywnym kołnierzykiem, pojedynczym, albo podwójnym mankietem na spinkę. Koszule casualowe wyróżnia miękki kołnierzyk i mankiet na guziki. Powinniśmy koniecznie pamiętać, że krawat dozwolony jest tylko do koszul wizytowych, a łączenie miękkich kołnierzyków z krawatem, to prekursorska eskapada poza kryterium mody. Należałoby także mieć na uwadze, że koszul z łamanym kołnierzykiem, oraz prostymi plisami nie trzeba pod żadnym pozorem nakładać do garniturów. Łączymy je wyłącznie z frakiem, lub smokingiem.
Wymiar koszuli definiuje wzrost.

Posiada ona dwa wymiary, numer kołnierzyka i samej koszuli. Koszula odpowiednia do konkretnego wzrostu zatrzymuje odpowiednie proporcje na całej swojej długości. Kołnierzyk nie powinien być za ciasny, nie ma prawa także za bardzo odstawać.