Jaki wpływ na sportowców ma białko serwatkowe?

Białko jest jednym z najistotniejszych suplementów dla wszystkich osób uprawiających sport, jednakże największe znaczenie ma dla ludzi, którzy stosują przez długi okres czasu, intensywny trening wytrzymałościowy. Jest nieodzowne przy zwiększaniu masy oraz formowaniu mięśni. Białka gwarantują właściwy bilans azotowy pozwalając na maksymalną stymulację anabolizmu i regenerację mięśni.

suplementy

Białko jest jednym z najważniejszych suplementów dla wszystkich osób uprawiających sport, ale szczególne znaczenie ma dla ludzi, którzy stosują długookresowy, natężony trening wytrzymałościowy. Jest niezbędne przy wzmacnianiu masy a także rozwijanu mięśni. Białka zapewniają w organizmie dobry bilans azotowy umożliwiając maksymalną stymulację anabolizmu i odbudowę mięśni.

Whey protein, to białko serwatkowe oferujące wszelkie korzyści które są w białkach pochodzących z nabiału, zaś nie posiada laktozy i cholesterolu. Może być również stosowane przez sportowców będących na diecie wegańskiej. Whey protein zawiera też wyższy w porównaniu z innymi białkami nabiałowymi poziom kwasu glutaminowego. Gdy przeciążymy mięśnie, zapasy glutaminy w organizmie wyczerpują się i powinny być uzupełniane poprzez suplementację. Sweet Whey wpływa również dodatnio na metabolizm, pracę jelit oraz mikroflorę jelitową, skutecznie wspomaga i ulepsza pracę systemu odpornościowego. Białko serwatkowe jest produktem przeznaczonym dla sportowców, osób aktywnych fizycznie i osób chcących zredukować masę ciała. Sweet Whey charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów, aminokwasów rozgałęzionych BCAA (do tej strony-> www.sklep.sport-max.pl/ser-pol-264-TREC-BCAA.html) i glutaminy.

Aminokwasy BCAA, inaczej niż inne białka, nie są rozkładane w układzie pokarmowym i w wątrobie, ale od razu szybko wnikają do krwiobiegu, następnie pobudzają syntezę białka w mięśniach. Zobacz też kwasy tłuszczowe. Najlepiej spożywać BCAA extra w kilku niedużych porcjach rozłożonych na równe części i jedzonych przez cały dzień, najlepiej w parogodzinnych odstępach. Glutamina jest wymarzonym składnikiem zapobiegającym niszczeniu mięśni oraz zmniejszającym ich bolesność. Hormon ten ma znamienny wpływ przy redukcji wagi, pogłębia masę mięśniową i gęstość kości. Jest skuteczny także przy zmniejszeniu bólu w mięśniach spowodowanego obecnością kwasu mlekowego, dzięki czemu można dłużej ćwiczyć. Sprawdź także sklep z suplementami diety

Duże zapotrzebowanie na białko w sporcie, przy równoczesnym założeniu, by danie nie było ciężkie i nizbyt duże otworzyło drogę odżywkom wysokobiałkowym, które częściowo pokrywają zapotrzebowanie na materiał budulcowy. Są znakomitym pożywieniem gdyż występujące w nich białko jest w postaci łatwo wchłanialnych hydrolizatów.

Źródło: mhbsport