Dwadzieścia pięć lat przemian

Wraz ze zmianą systemu po wyborach 4 czerwca 89 i bogaceniem się społeczeństwa Polacy postanowili nadgonić opóźnienia spowodowane komunizmem. Proces ten przebiegał i chyba nadal przebiega wieloma torami. Rozpoczął się on jeszcze przed 4 czerwca 1989. Stosunkowo najszybciej ten proces następował w gospodarce. Jak grzyby po deszczu powstawały małe firmy i malutkie jednoosobowe interesy. Po czasie z wielu z nich urodziły się największe dziś istniejące koncerny.

Najnowsza kolekcja Reebok
Autor: Reebok
Źródło: Reebok
Znaczna poprawa jakości życia obywateli i otwarcie na świat było m.in. przyczyną zwiększonego zainteresowania sportem. Nawet w niewielkich miejscowościach powstawały miejsca do ćwiczeń z angielska zwane fitness clubami. Wraz z modą na sport sprzedawcy i producenci odzieży dostosowali swój asortyment do zapotrzebowania. Pojawiły się bluzy fitness dla kobiet, cała masa dresów. Za sprawą dostępu do MTV i chęci naśladowania idoli muzyki pop pojawiły się męskie i bluzy (kliknij, zobacz, sprawdź) fitness damskie.

Na bazarkach w tak zwanych „szczękach” sprzedawano wszystko razem – kiełbasę i wołowinkę z prywatnego uboju obok biustonoszy, prostych bluz damskich czy fig. Oczywiście zaczynały równocześnie powstawać luksusowe sklepy gdzie było można kupić droższe markowe produkty np. stylowe bluzy – stelman.com.pl/stroje-sportowe/odziez-sedziowska/bluzy-sedziowskie/ rozpinane, dresy męskie oraz damskie, bluzy damskie z kapturem też bluzy fitness dla kobiet.

Początkowo miejsca te były bardziej wystawami rzeczy o których klient marzył. Z perspektywy lat przedziwne to były czasy, trochę rozmarzone bo liczyło się to co się umie i w jakim stopniu człowiek jest elastyczny. Był to czas ogromnej wiary w przyszłość i poczucia być może odrobinę przeświadczenia, iż wszystko się zmieniło na lepsze i jeżeli ktoś czegoś bardzo pragnie to wszystko jest możliwe do zrealizowania.

Moim zdaniem nie można było mniemać w inny sposób, albowiem to był w końcu okres cudów. W końcu niezbyt często w przeszłości tej części Europy praktycznie bez rozlewu krwi zmienił się układ sił uznawany dotąd za stały.