Dlaczego zimą wiele osób ma problemy ze swoim nastrojem, jak można to leczyć światłem.

Brak dostępu do światła słonecznego u wielu osób może spowodować rozmaite kłopoty zdrowotne, i to zarówno w obszarze medycznym jak i psychicznym. Światło jest przykładowo niezbędne do syntezy witaminy D, której niedobór może spowodować krzywicę.

organizm
Autor: Rolf Brecher
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu ludzi w okresie jesieni i zimy ma zmienne nastroje, depresje czy osłabienie organizmu (http://ilumina.pl). Powyższe objawy to rezultat za ograniczonej ilości słonecznych promieni, przez kilka miesięcy bowiem pewne osoby idą do pracy jak jeszcze jest ciemno i wychodzą z niej po zakończeniu dnia. Dłuższe życie w taki sposób na pewno ma niebagatelny wpływ na organizm, szczególnie jeśli ktoś będzie bardziej podatny na tego typu sprawy. Z tego też powodu można pomyśleć podczas zimowych miesięcy o tym, aby w jakiś sposób brak słońca zastąpić.
A wyjście z tego problemu będzie niezwykle proste, ponieważ w sklepach są dostępne odpowiednie lampy, emitujące światło zbliżone do słonecznego. Już po kilku seansach wraca dobre samopoczucie i aktywność, a metodęmożna stosować nawet przez kilka miesięcy, bo jest bardzo bezpieczna. Odpowiednio dobrane lampy stosuje się również w bardziej zaawansowanej medycynie, przez co można leczyć sporą ilość rozmaitych schorzeń.

Właściwie dobrana światłoterapia bywa pomocna przy chorobach skóry i oczu, bardzo często wykorzystuje się ją również do leczenia tak zwanej sezonowej depresji (http://ilumina.pl/webpage/swiatloterapia-jasnym-swiatlem.html). Medyczne dają wiele dowodów na skuteczność takich metod, a nawet dla własnej wygody można zainwestować w dobrą lampę i jej używać.